59. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

59. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski 1. Eliminacje wojewódzkie 59. OKR, dla województwa mazowieckiego, odbędą się w dniach 29 - 30 kwietnia 2014 r. w Resursie w Żyrardowie, przy ulicy 1 Maja 45. 2. Uprzejmie prosimy o przesłanie, najlepiej pocztą elektroniczną (na adres: resursa@zyrardow.pl) następujących informacji: - termin i miejsca eliminacji przeglądu powiatowego/ rejonowego - adres kontaktowy (telefon, e-mail) - nazwisko osoby prowadzącej konkurs celem zamieszczenia ich na naszej stronie do wiadomości zainteresowanych uczestników. 3. Przesyłamy „Kartę informacyjną” z prośbą o staranne wypełnienie (po zakończeniu Konkursu na Waszym terenie) i przesłanie na nasz adres. Karta do pobrania na stronie www.ck.zyrardow.pl . Tam również znajdą Państwo regulamin 59. OKR oraz Kartę zgłoszenia.

Sinfonia Varsovia

Sinfonia Varsovia 

W Resursie o polskiej sztuce niezależnej lat 80. XX wieku

W Resursie o polskiej sztuce niezależnej lat 80. XX wiekuW sobotę, 3 maja, o godz. 18.00, Resursa zaprasza na wykład Jerzego Brukwickiego ,,Obrazy przemian. Niezależna sztuka polska lat 80. XX wieku”, połączony z ekspozycją dokumentującą wystawy i dzieła tamtego okresu. Wydarzenie odbędzie się w ramach miejskich obchodów Święta Konstytucji 3 Maja oraz 10. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

MOREA

MOREA Intrygujący głos Asi Morea w nowych, wyjątkowych piosenkach, pełnych tanecznej energii i dobrej rozrywki dla każdego. Od klubowych beat'ów new retro do nastrojowych melodii, wykonywanych całkowicie na żywo przez wieloosobowy zespół, wspierający wokalistkę i rozkręcający publiczność z każdym uderzeniem instrumentu. Ciekawe i pełne pozytywnego wyrazu teksty piosenek na pewno wpadną w ucho wielu miłośnikom list przebojów. Jest to całkowicie nowy projekt Asi Morea, zrealizowany po okresie owocnej współpracy z wieloma artystami z Polski i zagranicy, między innymi z Mr.President, doceniająch nie tylko talent wokalny, ale również bogate doświadczenie Asi jako instrumentalistki, znakomicie improwizującej zarówno na flecie jak i saksofonach. W trakcie koncertu, będzie można usłyszeć utwory singlowe, promujące projekt w radio i w internecie, jak choćby "Pocałuj mnie", który już spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem słuchaczy. Dzięki uprzejmości Centrum Kultury w Żyrardowie, które wsparło projekt i udostępniło wspaniałą salę, publiczność Żyrardowa jako jedna z pierwszych, ma okazję przeżyć atrakcyjny wieczór z Morea Band, oraz posłuchać wielu premierowych utworów. Serdecznie zapraszamy.

CZWARTKI DLA SENIORÓW

CZWARTKI DLA SENIORÓW 

REWAL 2014

REWAL 2014 

WYGRAJ KONCERT

WYGRAJ KONCERT    

NAKRĘĆ SIĘ NA ŻYRARDÓW

NAKRĘĆ SIĘ NA ŻYRARDÓW 

„ Wyposażenie Sali widowiskowo – teatralnej w Centrum Kultury w Żyrardowie”

„ Wyposażenie Sali widowiskowo – teatralnej w Centrum Kultury w Żyrardowie”

Kurs Tańca Towarzyskiego

Kurs Tańca Towarzyskiego 

<<>>Dzisiaj

PnWtŚrCzPtSoNd

Reklamy

Czego Twoim zdaniem brakuje w Centrum Kultury w Żyrardowie?

Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o koncertach, filmach, wydarzeniach kulturalnych? Wpisz adres email: