KONCERT ŚWIĄTECZNY

KONCERT ŚWIĄTECZNY 

Kino Len zaprasza na poranek dla dzieci

Kino Len zaprasza na poranek dla dzieci  

ŚWIĄTECZNY KONCERT CHARYTATYWNY

ŚWIĄTECZNY KONCERT CHARYTATYWNY 

NOTACJA ŻYRARDÓW

NOTACJA ŻYRARDÓWNotacja Żyrardów, to innowacyjne zadanie z obszaru edukacji kulturalnej o ogólnopolskim zasięgu będące efektem współpracy Centrum Kultury w Żyrardowie ze Szkołą Wajdy. Celem interdyscyplinarnego projektu jest rozwijanie zachowań twórczych oraz zachęcanie do kreatywności wśród młodzieży poprzez organizację konkursu fotograficznego dokumentującego Żyrardów, warsztatów dotyczących filmu zakończonych realizacją etiudy dokumentalnej, wystawy wszystkich prac z zakresu fotografii i filmu.

KONCERT KARNAWAŁOWY

KONCERT KARNAWAŁOWYZapraszamy Państwa na koncert najpiękniejszych arii i duetów z najsłynniejszych oper i operetek. Podczas koncertu zabrzmią także niezapomniane walce wiedeńskie mistrza walca -Johanna Straussa, a także czardasze i tanga. Podczas koncertu zabrzmią takie przeboje, jak: „Libiamo” G. Verdi, „Wielka sława to żart” J Strauss, „O mio babbino caro” G. Puccini, „La donna é mobile” G. Verdi, „Czardasz” V. Monti.

Randka w ciemno na dwie pary

Randka w ciemno na dwie pary   

DANUTA REX ,,WĘDRÓWKI PRZESTRZENNE”

DANUTA  REX   ,,WĘDRÓWKI PRZESTRZENNE”Danuta Rex studiowała w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Grafiki, w pracowni grafiki warsztatowej profesora Rafała Strenta, oraz w pracowni malarstwa Jerzego Tchórzewskiego. Uczelnię ukończyła z wyróżnieniem, otrzymując w roku 1991 stypendium twórcze Ministra Kultury i Sztuki. Obecnie zajmuje się malarstwem, grafiką i rysunkiem. Przez wiele lat prowadziła zajęcia na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, w Instytucie Historii Sztuki. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków oraz Stowarzyszenia Polsko-Macedońskiego. Jej prace znajdują się w prywatnych kolekcjach we Włoszech, Niemczech, Kanadzie i Republice Południowej Afryki. Mieszka i tworzy w Żyrardowie. Tytuł ,,Wędrówki Przestrzenne” nawiązuje do podróży w odległe miejsca na świecie, jak również do wędrówek w przestrzeń wewnętrzną artystki. Źródłem jej poszukiwań twórczych są zapisane obrazy z miejsc które widziała. Szczególnie interesują ją elementy, które zaobserwowała i które potem wykorzystała w swoich obrazach tworząc różne kombinacje przestrzenne. Ogromny wpływ na jej twórczość miały liczne, często egzotyczne podróże. Najbardziej urzekła ją gorąca Afryka, zarówno Północna, jak i Południowa. Tam sama przyroda i architektura dostarczyły jej wiele twórczych emocji. Dotyczy to zarówno kolorów, kształtów jak i zapachów. Drugim elementem odgrywającym duży wpływ na formę powstałych obrazów jest muzyka. Afryka to też zapach kawy i jej kolor. Interesują ją także informacje pojawiające się w krótkich notatkach prasowych miejscowych gazet. Artystka przywozi więc tamtejszą prasę, którą potem wykorzystuje w swoich pracach tworząc intrygujące collage. Kolejnym akcentem podkreślającym jej inspiracje to faktura, która sprawia, że obrazy są trójwymiarowe. Dotyczy to zarówno portretów, jak i innych wypowiedzi plastycznych.

BALET DLA DZIECI

BALET DLA DZIECI 

CZWARTKI DLA SENIORÓW

CZWARTKI DLA SENIORÓW 

NAKRĘĆ SIĘ NA ŻYRARDÓW

NAKRĘĆ SIĘ NA ŻYRARDÓW 

„ Wyposażenie Sali widowiskowo – teatralnej w Centrum Kultury w Żyrardowie”

„ Wyposażenie Sali widowiskowo – teatralnej w Centrum Kultury w Żyrardowie”

Kurs Tańca Towarzyskiego

Kurs Tańca Towarzyskiego 

<<>>Dzisiaj

PnWtŚrCzPtSoNd

Reklamy

Czego Twoim zdaniem brakuje w Centrum Kultury w Żyrardowie?

Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o koncertach, filmach, wydarzeniach kulturalnych? Wpisz adres email: